Nieprawidłowe założenie prezerwatywy a ryzyko zajścia w ciążę

Niedawno wraz z moją dziewczyną postanowiliśmy współżyć, kiedy doszło co do czego i otworzyłem prezerwatywę i dotknąłem członkiem niewłaściwej strony prezerwatywy następnie zamiast użyć nowej odwróciłem ją na właściwą stronę. W momencie zakładania na moim członku był preejakulat. Do stosunku nie doszło ponieważ w momencie penetracji moja dziewczyna odczuwała ból więc przerwałem. Dodam tylko że mój członek wszedł mniej więcej 1-3cm do pochwy. Czy jest możliwe, że moja dziewczyna zajdzie w ciążę?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przypadku ryzyko ciąży jest zdecydowanie znikome - nie ma zatem powodów do niepokoju.

Ciąża nie jest wykluczona, choć mało prawdopodobna.
Prezerwatywę, sposób nakładania, najlepiej sprawdzić na palcach, zamiast na penisie...