Czy mimo negatywnego testu mogę być właśnie w ciąży?

Dzień dobry, Od 25 dni spóźnia mi się okres(miesiączkę mam nieregularną) test ciążowy jest negatywny(ale zawsze kochamy się z chłopakiem z zabezpieczeniem) Ale od 5 dni towarzyszą mi mdłości, osłabienie, wahania nastroju, również zauważyłam na serwetce taki lekko różowe plamienie ( już 2 dzien) Czy jeśli test ciążowy jest negatywny, to jest możliwe że jestem w ciąży? Dziekuje za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

aby test ciążowy był jak najbardziej skuteczny, należy go przeprowadzić w odpowiedni sposób. Powinno się go zrobić co najmniej tydzień po ewentualnym zapłodnieniu, także optymalny czas to około 10 dni po ostatnim stosunku (ze względu na owulacje). Testy płytkowe wykonuje się również z użyciem porannego moczu, ponieważ wtedy stężenie hormonu beta HCG jest największe. Skuteczność prawidłowo wykonanego testu ciążowego określa się na ponad 99%.

Dla Pani pewności zalecamy ponowne przeprowadzenie testu płytkowego, a jeżeli pojawią się jakieś wątpliwości, warto się udać do ginekologa, który będzie w stanie postawić trafną diagnozę. Plamienie, które u Pani wystąpiło, może oznaczać tzw. plamienie implantacyjne zwiastujące zagnieżdżenie zarodka w macicy, co w rezultacie wskazuje na ciążę. Należy pamiętać, że przyczyn plamienia może być jednak bardzo dużo, dlatego ponownie zalecamy wykonanie drugiego testu ciążowego.

W wolnej chwili może się Pani zapoznać z naszym artykułem, w którym opisaliśmy jak poprawnie wykonać test ciążowy:

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.