Czy mimo okresu mogę być w ciąży?

Witam. Jestem strasznie zaniepokojona możliwością ciąży. Ostatni raz współżyłam 27.12.2022 był to seks w prezerwatywie. Partner twierdzi, że na niej mogły znajdowac się znikome ilości preejakulatu. Okres nastąpił w planowanym terminie (10.01.2023) jednak dzień po nim zaczęłam wymiotowac, mieć biegunki. Nie występowały różowe plamienia implantacyjne. Myślałam, że to zatrucie jednak teraz znów zwymiotowałam po 1,5 tygodniowej przerwie a w dodatku pojawila sie różowo czerwona wydzielina. Planuje zakup testu jednak chce się dowiedzieć czy mimo okresu w terminie mogę być w ciąży? Czy może urajam to sobie? Dodam jeszcze że stosunek był wykonywany dzień przed owulacją, a kolejny okres mam mieć za 9dni. Bardzo proszę o pomoc bo bardzo się stresuję.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy może być Pani w ciąży. Myślę, że wykonanie testu ciążowego powinno rozwiać wszelkie wątpliwości.

Powinna Pani jednak pamiętać, że jeżeli do stosunku doszło w prezerwatywie, a preejakulat nie dostał się do Pani układu rodnego, to szanse na ciążę praktycznie nie istnieją. Objawy, takie jak wymioty, czy biegunka mogą być spowodowane zatruciem pokarmowym lub stresem przed ciążą. Różowe plamienie może być tzw. plamieniem implantacyjnym, jednak występuje ono również czasami podczas owulacji.

Podsumowując, najlepiej, aby wykonała Pani test ciążowy co najmniej 10 dni po stosunku. Rozwieje to wszelkie wątpliwości.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w artykule poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.