Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to objawy ciąży czy raczej zatrucia pokarmowego?

Czy mogłam zajść w ciążę? Miałam stosunek na przełomie 7,8 kwietnia niestety w wytryskiem w środku. 22 kwietnia dostałam miesiączke z tym ze nie boląca a zawsze skręcam się z bólu. Pierwszy dzień okresu dosyć intensywny inne juz mniej. Zrobiłam dwa testy. Jeden przed miesiączka negatywny a drugi w 2 dzień miesiączki tez negatywny. W trakcie tej miesiączki miałam wymioty i mdłości , podejrzewam ze mogło to powstać przez zatrucie pokarmowe ale pewności nie mam.
MĘŻCZYZNA, 24 LAT 12 miesięcy temu

Czego unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Właśnie wtedy powinna ona szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, wiele wskazuje, że raczej miała Pani zatrucie pokarmowe. Sugeruje to czas stosunku (moment cyklu), wystąpienie menstruacji oraz negatywny wynik testu ciążowego. Zatem ciąża jest raczej mało prawdopodobna – krwawienie, które u Pani wystąpiło prawdopodobnie było menstruacją, a nie plamieniem implantacyjnym (jeśli tego się Pani obawia) z uwagi na intensywność oraz czas trwania. Jeśli zaś chodzi o test ciążowy – wykonany w dniu miesiączki powinien pokazać niezafałszowany wynik. W razie wątpliwości można go powtórzyć za kilka dni – poziom hormonu beta hCG rośnie sukcesywnie i znacząco przez pierwszy trymestr ciąży, co odzwierciedlają testy ciążowe. Mdłości oraz wymioty są oczywiście hipotetycznym objawem ciąży, ale są również typowe dla grypy żołądkowej czy zatruć pokarmowych. Czasami bez większego problemu jesteśmy w stanie je zdiagnozować, w innych wypadkach (np. w przypadku zakażenia Salmonellą) mogą wymagać badań. O zatruciach pokarmowych przeczyta Pani w tym miejscu: https://portal.abczdrowie.pl/zatrucia-pokarmowe. Proszę obserwować swój organizm – jeśli wszelkie anomalia Pani organizmu już nie występują, to nie ma się czym obawiać. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy