Czy mogę być w ciąży mimo trzech negatywnych testów ciążowych?

Czy mogę być w ciąży mimo trzech negatywnych testów ciążowych? Współżyłam prawdopodobnie w dni niepłodne, ale nie jestem do końca pewna gdyż cykle mam nieregularne i nie sugeruje się jakoś bardzo kalendarzykiem. Seks był krótki, max 5 minut, bez zabezpieczenia, wytrysk był na zewnątrz więc pod uwagę biorę preejakulat. Stosunek był 12 kwietnia, 23 kwietnia wykonałam pierwszy test który wyszedł negatywny, jednak to chyba było za wcześnie. Kolejny test zrobiłam wczoraj (26 kwiecień) a jeszcze kolejny dziś czyli 27 kwietnia z pierwszego porannego moczu. Patrząc na poprzednie cykle okres powinnam była mieć 22 kwietnia najwcześniej, najpóźniej 24. Aktualnie nadal go nie dostałam. Ostatnio miałam też sporo stresów oraz zmianę stylu życia, więc to poniekąd też mogło na to wpłynąć.

Redakcja abcZdrowie

Witam, ryzyko jest właściwie zerowe, zwłaszcza, że 3 testy ciążowe dały wynik negatywny – najwcześniej można je wykonać już 10 dni po zapłodnieniu, przy czym w dniu spodziewanej miesiączki wynik będzie najbardziej wiarygodny. Zapłodnienie przez preejakulat też raczej należy do rzadkości – w płynie tym mogą być żywe, zdolne do zapłodnienia plemniki, ale jednak jest ich stosunkowo niewiele w porównaniu ze spermą podczas wytrysku. Sądzę, że ciążą nie musi się Pani przejmować. Zaburzenia miesiączki mogą mieć wiele przyczyn, jeśli ma Pani nieregularne cykle, to ewentualne opóźnienia nie powinny być dużym zaskoczeniem. Proszę pamiętać, że menstruacja może się przesunąć o 2-3 dni w jedną lub w drugą stronę i nie stanowi to jeszcze anomalium. Natomiast jeśli chodzi o to, o czym Pani wspomina – zmiana stylu życia oraz stres, to są one bardzo częstymi przyczynami nieregularności w cyklu miesiączkowym. Zwłaszcza hormony stresu – kortyzol i adrenalina mogą wpłynąć negatywnie na cykl. Więcej o możliwych przyczynach opóźniającej się miesiączki w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu. Jeśli w przeciągu kilku dni menstruacja nie pojawi się, proszę skontaktować się z ginekologiem, być może powodują to zaburzenia hormonalne i należy wykonać niezbędne badania. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.