Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Opóźnienia miesiączki a negatywny test ciążowy i ryzyko ciąży

Witam,

3 tygodnie temu uprawiałam petting ze swoim partnerem. Jego penis nie wydzielał preejakulatu i nie doszło w tym czasie do wytrysku. Czy istnieje możliwość, że na jego penisie mogły znajdować się "żywe plemniki", które wprowadził palcami do mojej pochwy? 20 dni po tym zdarzeniu wykonałam płytkowy test ciążowy, który wykazał wynik negatywny, mimo tego mam obawy, ponieważ moja miesiączka spóźnia się już tydzień. Od kilku dni czuję leciutki ból podbrzusza, tak jak przed menstruacją, ale krwawienia nadal nie ma. Proszę o szybką odpowiedź.

Z góry dziękuję.

KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania

Witam, w opisanej sytuacji ciążą jest raczej niemożliwa, tym bardziej jeśli wynik wykonanego testu ciążowego był negatywny. Są różne przyczyny opóźnienia miesiączki - stres, wysiłek, utrata masy ciała, itp. Musi Pani po prostu czekać aż krwawienie się pojawi (tym bardziej jeśli już są symptomy jego wystąpienia w postaci pobolewania w podbrzuszu), a jeśli podobne sytuacje będą się powtarzały to należy skonsultować się z ginekologiem.

Pozdrawiam!

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy