Spóźnianie się okresu i negatywny test ciążowy a ryzyko ciąży

Witam. Ostatnią miesiączkę miałam 7 września, teraz spóźnia się ona o tydzień, dzisiaj wykonałam test ciążowy i okazał się negatywny. Mój śluz z pochwy najpierw był bardzo biały, a teraz zmienił się na całkowicie przezroczysty. Nie mam bólu piersi, czasami kłócie w dole brzucha, ale może to być od stresu bo ostatnio dość instesywnie pracuje. Stosunki były i w prezerwatywie i przerywane. Jakie jest ryzyko ciąży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję powtórzenie testu ciążowego za kilka dni. Jeśli wynik będzie negatywny a krwawienie się nie pojawi, proszę udać się do specjalisty ginekologa.