Brak okresu i negatywne testy ciążowe a ryzyko ciąży

Witam! Mam Mały problem. Spóźnia mi się okres. Moje cykle odkąd urodziłam dziecko 2 lata temu wynoszą 30-31 dni. większych "poślizgów niż 2 dni" nie odnotowałam. W chwili obecnej miesiączka spóźnia mi się 14 dni(ostatnia miesiączka 9,12,3013)robiłam już 2 testy ciążowe jeden po 5 dniach i drugi po 10 dniach czy jest możliwe że pomimo negatywnych testów jestem w ciąży?temperatura ciała nie jest podwyższona, wręcz sporo niższa w granicach 35stopni pozdrawiam Paulina

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ wykonane testy ciążowe są negatywne, ryzyko ciąży rzeczywiście jest niewielkie. Tym bardziej, że ciąża nie jest jedyną przyczyną braku/opóźnienia miesiączki. Może być to także wynik zaburzeń hormonalnych, anemii, zaburzeń funkcji tarczycy, zmiany diety, stresu, infekcji, itd. Jeśli zatem miesiączka nie pojawi się w ciągu kilku najbliższych dni, sugeruję konsultację ginekologiczną.