Ciąża pomimo negatywnych testów

Witam! Mam Mały problem. Spóźnia mi się okres. Moje cykle odkąd urodziłam dziecko 2 lata temu wynoszą 30-31 dni. większych "poślizgów niż 2 dni" nie odnotowałam. W chwili obecnej miesiączka spóźnia mi się 14 dni(ostatnia miesiączka 9,12,3013)robiłam już 2 testy ciążowe jeden po 5 dniach i drugi po 10 dniach czy jest możliwe że pomimo negatywnych testów jestem w ciąży?temperatura ciała nie jest podwyższona, wręcz sporo niższa w granicach 35stopni pozdrawiam Paulina

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli testy ciążowe zostały wykonane prawidłowo to z dużym prawdopodobieństwem można wykluczyć ciążę. Inną przyczyną braku krwawienia mogą być zaburzenia hormonalne, przemęczenie, stres czy niewłaściwa dieta. Jeśli sytuacja nie unormuje się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.