Czy mogę być w ciąży pomimo negatywnego testu płytkowego?

Chciałam wiedzieć jeśli owulację miałam 13,14 dnia cyklu bo miałam plamienie wtedy a spóźnia mi się miesiączka osiem dni bo powinnam dostać w 37 dniu cyklu właśnie wtedy możliwe że miałam plamienie implantacyjne .. czy mogę być w ciąży nawet jeśli test płytkowy wyszedł negatywnie ?? Nie robiłam testu z krwi

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

płytkowy test ciążowy jest wiarygodny w czasie podanym przez producenta. Czasem jest to 7 dni, innym razem 14 dni, choć największą wiarygodność uzyskamy wykonując test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki.

Plamienie implantacyjne pojawia się zazwyczaj po 6-12 dniach od zapłodnienia. Możliwe więc, że plamienie, którego Pani doświadczyła nie oznaczało owulacji, lecz zagnieżdżenie zarodka. Na tym etapie test ciążowy pokazałby jednak dwie kreski, co oznaczałoby ciążę.

Jeśli płytkowy test ciążowy wskazuje na brak ciąży, to warto oznaczyć jeszcze stężenie hormonu beta-HCG we krwi. Wynik tego badania będzie decydujący. W przypadku braku ciąży i braku menstruacji, proszę udać się do ginekologa, który zbada Panią i na tej podstawie będzie mógł powiedzieć coś więcej.

Więcej informacji na temat plamienia implantacyjnego znaleźć można pod poniższym linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.