Czy mogę być jednak w ciąży mimo negatywnych testów?

Dzien dobry mam pytanie okres mialam miesiac temu 17 sierpnia. Jestem tydzien przed okresem i pojawily sie u mnie od wczoraj plamienia na papierze jasnorozowe a teraz na bieliznie brązowate. Dodam ze 2 razy bolalo mnie podbrzusze a takto czuje sie dobrze. nie biore zadnych tabletek antykoncepcyjnych i nigdy nie bralam. Staramy sie z mezem o dziecko. Robilam test ale negytywny wydaje mi sie ze to za wczesnie ? czy moge byc w ciazy ? dziekuje za odpowiedz

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jasnoróżowe plamienie może być objawem ciąży i wówczas nazywane jest tzw. plamieniem implantacyjnym. Zazwyczaj pojawia się ono po 6-12 dniach od zapłodnienia i jest oznaką zagnieżdżania się zarodka w jamie macicy. Skoro starają się Państwo o ciążę, to jest to prawdopodobne.

Więcej informacji na temat plamienia implantacyjnego znaleźć można pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne.

Testy ciążowe mają różną czułość, ale najbardziej wiarygodne są w dniu spodziewanej miesiączki. Możliwe więc, że w tym momencie test dał wynik fałszywie negatywny i za jakiś czas to się zmieni. Bardziej miarodajne jest oznaczenie stężenie hormonu beta-HCG w laboratorium, do czego zachęcamy. Badanie to da Pani pewny wynik co do ewentualnej ciąży.

Interpretacji wyniku beta-HCG można dokonać na naszej stronie:

https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.