Czy udało mi się teraz zajść w ciążę?

Witam, mam pytanie. Miesiac temu 17 sierpnia mialam miesiaczke normalnie ja mam miesiaczki bardzo krwiaiace. Tydzien przed planowanym okresem w tym miesiacu dostalam jakies plamienia 3 dzien na papierze jasnorozowa krew i na bieliznie brazowa. Dodam ze czuje sie dobrze, czasami mam lekki bol w podbrzuszu i jestem zmeczona. Dzis sie pojawil sluz tez na papierze. Dodam ze staramy sie o dziecko regularnie. nie biore zadnych tabletek antykoncepcyjnych ani nie bralam. czy jest mozliwosc ze to ciaza ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro starają się Państwo o dziecko, to istnieje możliwość zajścia w ciążę.

Plamienie, które Pani opisuje mogło być tzw. plamieniem implantacyjnym, które oznacza zagnieżdżanie się zarodka w jamie macicy. Takie plamienie jest delikatne i nie zawiera skrzepów (w przeciwieństwie do menstruacji). Zazwyczaj ma ono miejsce w 6-12 dniu od zapłodnienia, a więc często zbiega się z terminem spodziewanej miesiączki.

Więcej na ten temat w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne.

Proszę wykonać test ciążowy z moczu lub oznaczyć poziom hormonu beta-HCG we krwi. Oba badania pozwolą Pani potwierdzić bądź wykluczyć ciążę. Trzymamy kciuki!

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czerwone-plamienie-z-pochwy-tydzien-przed-spodziewana-miesiaczka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jednodniowe-plamienie-tydzien-przed-miesiaczka-oznacza-ciaze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.