Co oznacza brązowa wydzielina przy dodatnim teście ciążowym?

Dzień dobry, ostatnią miesiączkę miałam 16.10.2022. Od tygodnia miałam mdłości oraz tkliwość i bolesność piersi. 25.11.2022 oraz 26.11.2022 zrobiłam 4 testy ciążowe i wszystkie pokazały dwie kreski. Natomiast wczoraj pojawiła się bardzo skąpa brązowa wydzielina i jest ona do dzisiaj. Jest to bardziej podbarwiony na brązowo śluz z brązowymi "nitkami". Czasami jest, a czasami nie ma lub jest go mniej. Nie pojawia się na bieliźnie, ale na papierze toaletowym. Więc mniemam, że nie jest to ciągły śluz. Wizytę u ginekologa mam dopiero za tydzień. Wiem, że nie dostanę jednoznacznej odpowiedzi, ale czy te objawy mogą oznaczać, że poroniłam? Dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 29 LAT 2 miesiące temu

Jak wykonać test ciążowy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

poronienie zazwyczaj nie objawia się delikatnym brązowym plamieniem, lecz krwawieniem.

Skąpa, brązowa wydzielina, którą Pani zauważyła może być tak zwanym plamieniem implantacyjnym. Zazwyczaj jest ono delikatne, pozbawione skrzepów, bezbolesne i utrzymuje się kilka godzin lub maksymalnie kilka dni.

Takie plamienie oznacza zagnieżdżanie się zarodka i często zbiega się z terminem miesiączki. Najprawdopodobniej więc tak jest u Pani, chociaż ginekolog to jeszcze potwierdzi.

Więcej szczegółowych informacji na temat plamienia implantacyjnego znajdzie Pani w naszym tekście, który znajduje się pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne.

Inne pytania o brązową wydzielinę umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-jajnika-i-sluz-z-krwia-zamiast-miesiaczki-a-prawdopodobienstwo-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-brazowa-wydzielina-moze-oznaczac-ciaze,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mimo-pozytywnego-testu-mam-brazowa-wydzieline.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty