Czy ten śluz może oznaczać poronienie?
Jestem w 6 tc. Z samego rana pojawiaja się małe ilości śluzu brązowego/jasnobrazowego. Biorę luteinę dopochowowo. Nie mam dolegliwości bólowych, utrzymują się objawy ciąży. Czy to może być poronienie? Wizytę mam za dwa tygodnie.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
pojawienie się brązowego śluzu na początku ciąży nie musi oznaczać poronienia.
Brązowa wydzielina w ciąży to dosyć częste zjawisko, które może wynikać ze zmian hormonalnych, jakie zachodzą w organizmie przyszłej mamy. W bardzo wczesnej ciąży brązowa wydzielina może być również oznaką implantacji zarodka. W takich przypadkach nie ma powodu do niepokoju.
Poronienie zazwyczaj związane jest z intensywnym krwawieniem, któremu towarzyszą dolegliwości bólowe. Najprawdopodobniej więc śluz, który Pani zauważyła nie jest niczym niepokojącym. Dla pewności może się Pani skontaktować z lekarzem prowadzącym ciążę.