Co oznacza ten biały śluz?

Witam, mam problem. Od kilku dni zauważam bardzo duże ilości białego wodnistego śluzu. Nie jest to śluz twarożkowy, nie ma zapachu i nie mam żadnych bólowych objawów infekcji. Jego ilość jest naprawdę dziwna, a w toalecie zauważyłam również takie "gluty" zbitego śluzu białego. Dodatkowo co jakiś czas czuję taki tępy ból w jajnikach, mam stan podgorączkowy i niestrawności. Jestem obecnie w 20 dniu cyklu, ciąża raczej odpada, zabezpieczamy się, a poza tym za szybko na takie objawy. W środę mam ginekologa, ale chciałam spytać co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

wodnisty śluz może pojawiać się fizjologicznie mniej więcej w połowie cyklu i oznaczać dni płodne oraz owulację.

Nie jest on niczym niepokojącym, chyba, że towarzyszą mu dodatkowe objawy, takie jak nieprzyjemny zapach oraz swędzenie lub pieczenie okolic intymnych. Wystąpienie tego typu objawów mogłoby świadczyć o zakażeniu bakteryjnym lub grzybiczym.

Upławy z pochwy oraz dolegliwości bólowe jajników mogą wynikać z zaburzeń hormonalnych. Aby powiedzieć na ten temat coś więcej trzeba jednak wykonać badania. Bardzo dobrze więc, że wybiera się Pani do ginekologa.

Podobne pytania zamieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-bol-jajnikow-i-wodnisty-bezwonny-sluz-to-poczatkowe-objawy-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-bol-jajnikow-i-bialy-sluz,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-brzucha-i-wodnisty-sluz-oraz-zmeczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.