Czy to wszystko może oznaczać poronienie?
Witam, poltora tygodnia temu temu wyszedł mi pozytywny wynik testu ciazowego i potwierdzenie na USG ciąży okolo 5 tydz. HCG najpierw 1654,54 potem 1346,65 potem zaczelo sie krwawienie ze skrzepami i kolejne HCG 86,7. Pani ginekolog przepisala mi leki na potrzymanie ciąży , ale po dwóch dniach HCG wyniosło 37,19 . Nie mam juz krwawienia. Czy to poronienie?

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
niestety opisane przez Panią objawy nie rokują dobrze i bardzo możliwe, że doszło do poronienia. Świadczy o tym spadek poziomu hormonu beta-HCG (który w przypadku rozwijającej się ciąży powinien wzrastać) oraz krwawienie ze skrzepami, które bardzo często jest objawem poronienia samoistnego.
Proszę jednak udać się do ginekologa, który udzieli Pani ostatecznej odpowiedzi i wskazówek co do dalszego postępowania. Proszę nie zwlekać z tą wizytą.
Odpowiedzi na podobne pytania innych użytkowniczek znajdzie Pani poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/spadek-beta-hcg-i-plamienie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/spadek-hcg-w-10-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-spadek-bhcg-jest-jednoznaczny-z-poronieniem.