Co oznacza to silne krwawienie w 5 tygodniu ciąży?

Witam mam 36 lat i wczoraj zaczęłam 5 tydzień ciąży jednak wieczorem wystąpiło ostre krwawienie z bardzo dużymi skrzepami które utrzymują się do teraz czy jest to normalne czy powinnam się martwić?
KOBIETA, 36 LAT około miesiąca temu

Wstyd nie zapytać - ciąża bez opryszczki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

takie krwawienie nie jest normalne w ciąży. Proszę jak najszybciej udać się do ginekologa bądź najbliższego szpitalnego oddziału ratunkowego.

Każde, nawet najmniejsze krwawienie w ciąży powinno być skonsultowane z ginekologiem, więc takie objawy, jakie pojawiły się u Pani wymagają pilnej interwencji.

Skrzepy, zwłaszcza bardzo duże nie są dobrym sygnałem. Najczęściej pojawiają się one w przypadku poronienia. Wówczas towarzyszą im również fragmenty tkankowe, duża ilość krwi oraz bóle podbrzusza. Jeśli faktycznie doszło do poronienia, może być konieczne łyżeczkowanie jamy macicy, aby oczyścić macicę.

Proszę więc nie zwlekać!

Odpowiedzi na podobne pytania znajdują się poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-ze-skrzepami-w-poczatkowej-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bhcg-a-krwawienie-ze-skrzepami, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-ze-skrzepami-a-poronienie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty