Czy poronienie nadal występuje jeśli jest krwawienie?

Dzień dobry, jestem w 6tc, na usg widoczny sam pęcherzyk, w sobotę wystąpiło krwawienie i bardzo silne bóle/skurcze macicy, ginekolog zalecił Duphaston 4 tabletki na raz następnie 3x1, wzięłam tylko 4 tabletki i po nich ustały bóle. Czy nie jest tak ze ten lek „sztucznie” zatrzymał poronienie? Lekarz sam mówił ze jeśli ma dojść do poronienia to lepiej żeby samoczynnie a mimo to dał takie leki, więcej ich nie biorę bo trochę wydaje mi się sprzeczne to podejście. Nadal krwawię z bardzo delikatnym bólem podbrzusza ale to już nie takie silne jak wtedy. Czy poronienie nadal następuje jeśli jest krwawienie?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nie powinna Pani odstawiać leku bez konsultacji z lekarzem.

Poronienie najczęściej zaczyna się od krwawienia, które może trwać od kilku godzin do kilku dni. W przypadku poronienia samoistnego wraz z krwią zostaje wydalony zarodek w postaci resztek tkankowych oraz zakrzepów. Krwawieniu często towarzyszą dolegliwości bólowe, które zmniejszają się wraz z upływem czasu.

W obecnej sytuacji zachęcamy do wizyty u ginekologa, który sprawdzi, czy doszło u Pani do poronienia.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania innych użytkowniczek umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-wyglada-naturalne-poronienie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-trwa-poronienie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-wyglada-poronienie-samoistne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.