Czy to w takim razie mogło oznaczać poronienie?

Dzień dobry, przychodzę z problemem. 17.03 kochalam się z narzeczonym bez zabezpieczeń i kilka następnych dni również, następna miesiączka miała przyjść 28.03, nie przyszła, w sobotę 02.04 zrobiłam test ciążowy i wyszły dwie kreski, jedna bladoróżowa druga wręcz bordowa, zapisałam się szybko szczęśliwa na badanie beta HCG na jutro tj 05.04 a na czwartek do lekarza ginekologa abyśmy wszystko potwierdzili i zaczęli piękny etap w Naszym życiu. Natomiast dziś rano obudził mnie potworny, nie do opisania ból w podbrzuszu i szczególnie lewego jajnika wraz na początku z delikatnym krwawieniem, a teraz już bardzo obfitym, krew ma odcień krwisty/bordowy/lekko brunatny, widoczne na papierze są niewielkie skrzepy. Ból nadal mi towarzyszy, mimo iż zażyłam dwie tabletki nospy. Proszę mi powiedzieć czy ja mogłam poronic? Czy to po prostu przyszedł opóźniony okres, a test mógł się pomylić? Czy badanie z krwi beta HCG w jakimś stopniu powie nam czy to poronienie? Dodam ze mam problem z tarczyca, a bardziej mam guzka na tarczycy o podłożu zapaleniowym i hashimoto lekko podwyższone bo 39,3 U/ml.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety takie objawy mogą wskazywać na wczesne poronienie. Mało prawdopodobne, aby test ciążowy dał fałszywie pozytywny wynik – chyba, że test został wykonany nieprawidłowo.

Jednakże silne bóle podbrzusza połączone z krwawieniem z dróg rodnych (zwłaszcza z obecnymi skrzepami) to objawy charakterystyczne dla poronienia. Proszę niezwłocznie skontaktować się z ginekologiem, aby potwierdził te przypuszczenia i mógł sprawdzić, czy nie wymaga Pani interwencji medycznej.

Jeśli była Pani w ciąży, to hormon beta-HCG może być podwyższony przez jakiś czas po poronieniu i w ten sposób może Pani sprawdzić, czy to była ciąża.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znajdują się pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-moglo-byc-wczesne-poronienie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moje-objawy-to-wczesne-poronienie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozliwe-ze-bylo-to-bardzo-wczesne-poronienie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.