Czy mogłam poronić i nie mieć krwawienia?

Ostatnia miesiączka 12.01.22, 7.02 beta hcg wyniosla 23,65. 9.02 - 47,2. 17.02-638 a 23.02 tylko 1122 marrwi mnie ten niski poziom b-hcg, 18.02 widoczny był pęcherzyk ciążowy 3,6mm w dniu wczorajszym byłam u innego lekarza, stwierdził że nic nie widzi i poroniłam. Lecz nie miałam krwawienia i nic się nie działo, nie wiem co robić

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

najlepiej, gdyby odwiedziła Pani poprzedniego lekarza lub jeszcze innego ginekologa, który mógłby potwierdzić lub zaprzeczyć tezie mówiącej o poronieniu.

Wydaje nam się, że zauważyłaby Pani symptomy świadczące o utracie ciąży. Najczęściej poronienie rozpoczyna się bowiem krwawieniem, które ma charakter nasilający. Towarzyszą temu skurcze w podbrzuszu, które mogą promieniować aż do kręgosłupa.

Choć zdarzają się przypadki, w których poronienie odbywa się bez krwawienia, to jednak mimo to kobieta odczuwa inne niepokojące objawy, takie jak bóle podbrzusza, wydzielina z pochwy lub wysoka gorączka. Jeśli nic takiego nie miało u Pani miejsca, to istnieje duża szansa, że lekarz mógł się pomylić.

Musi to jednak Pani zweryfikować udając się na kolejną wizytę położniczą. Proszę nie martwić się na zapas i być dobrej myśli. Trzymamy kciuki!

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-sa-objawy-poronienia, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moglo-dojsc-w-tym-przypadku-do-poronienia, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/poronienie-w-trzecim-tygodniu-ciazy-a-wystapienie-krwawienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.