Co oznaczają te krwawienia po poronieniu?

Dzień dobry. 12.06 poroniłam samoistnie 6 tygodniowa ciążę. 21.06 miałam wizytę kontrolną i wszystko się ładnie wyczyściło, nie było żadnych dolegliwości. Podczas USG pojawiło się lekkie zgrubienie jajowodu (podejrzenie wodniaka). Od 10.07 mam plamienia, czasem jasnoróżowe wodniste, czasem ciemnobrązowe gęste, a czasem krew jak przy miesiączce. Co to może być, czy powinnam się tym martwić? Dodam, że miesiączka jeszcze nie przyszła. B-hcg na poziomie 5.8.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

poziom hormonu beta-HCG jeszcze całkowicie nie spadł, choć od straty minęło już trochę czasu. Możliwe, że plamienia i krwawienie, o których Pani wspomina mają związek z przebytym poronieniem. Trwa ono jednak zbyt długo, dlatego wymaga konsultacji ginekologicznej. Zazwyczaj krwawienie po poronieniu trwa nie dłużej niż dwa tygodnie. W przeciwnym razie może oznaczać poronienie niecałkowite, choć czasem wynika ono z wahań hormonalnych.

Możliwe również, że plamienia i krwawienia są też skąpą miesiączką, która zazwyczaj pojawia się po 4-6 tygodniach od poronienia. Po stracie może się zmienić jej charakter.

Wreszcie objawy te mogą mieć związek ze zgrubieniem jajowodu i podejrzeniem wodniaka. Najlepiej więc skonsultować się w tej sprawie z lekarzem.

Inne pytania, które mogą Panią zainteresować znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-trwa-plamienie-po-poronieniu-samoistnym,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-miesiac-po-poronieniu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wodniak-jajowodu-u-19-latki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.