Jak długo trwa krwawienie po poronieniu?

Dzień dobry! Poroniłam w 5 tygodniu ciąży 6 dni temu. Poziom b hcg zbadany w dniu poronienia (po największym krwawieniu) wyniósł 24. Mam pytanie: jak długo może utrzymywać się krwawienie? Dodam, że w pierwszych 3 dniach było bardzo obfite (zmieniałam podpaski co godzinę), później trochę mniejsze. A także chciałabym dowiedzieć się, czy wynik ujemny beta hcg wykonany 6 dni po poronieniu świadczy o tym, że wszystko jest w porządku i nie jest wymagany zabieg.

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Po samoistnym poronieniu krwawienie może utrzymywać się do 14 dni i początkowo może być ono obfite. Jeśli u Pani trwa ono dłużej to moim zdaniem pomimo wyrównania poziomu beta HCG powinna Pani udać się do ginekologa na kontrolę. Natomiast jeśli krwawienie ustąpiło lub jeszcze nie minęło 2 tygodnie od poronienia, a dodatkowo poziom beta HCG się unormował to wizyta u ginekologa i zabieg łyżeczkowania nie są jeszcze konieczne. Pozdrawiam!