Dlaczego mam dalej to krwawienie po poronieniu?

18 listopada poroniłam (7tydzien ciąży). 25 listopada trafiłam do szpitala ponieważ dobrze nie oczyscilam się po poronieniu. Podali mi 2 x misoprostol, jednak kuracja była bardzo bolesna więc ją przerwałam i zdecydowałam się na łyżeczkowanie, zabieg odbył się dnia 27 listopada. Po zabiegu przez kilka dni plamiłam do piątku, w piątek zaczęłam krwawić bardziej, krwawienie nie jest obfite (jak miesiączka) i utrzymuje się do dnia dzisiejszego. Czy to normalne ? Czy mogłam dostać tak szybko miesiączki ? Przy wypisie (27listopada) ze szpitala poziom hormonu ciążowego był na poziomie 531,000
KOBIETA, 22 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

pierwsza menstruacja po poronieniu i łyżeczkowaniu pojawia się zazwyczaj po upływie 4-6 tygodni. Mało prawdopodobne więc, że krwawienie, które Pani opisuje, to miesiączka.

Najprawdopodobniej jest ono związane z przebytym zabiegiem. Zdaniem naszych ekspertów takie plamienie może utrzymywać się do dwóch tygodni po zabiegu. Jeśli będzie się przedłużało, to trzeba skonsultować się w tej sprawie z ginekologiem, który zaleci dalsze postępowanie.

Takie odpowiedzi można znaleźć pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-po-lyzeczkowaniu-jak-dlugo-moze-trwac,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-moze-trwac-krwawienie-po-lyzeczkowaniu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-sie-krwawi-po-lyzeczkowaniu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.