Czy możliwe, żeby krwawienie aż tak się przedłużało?

Pod koniec marca miałam pobierany wycinek z szyjki macicy i robione łyżeczkowanie. Ginekolog zlecił zabieg że względu na krwawienie i plamienie, które trwało prawie 2 miesiące. . Po zabiegu przez tydzień jeszcze plamiłam. Potem przez 3 tygodnie miałam spokój. Po tych trzech tygodniach dostałam plamienia bo nie wiem czy to można nazwać miesiączką ( czyli 4 tygodnie po zabiegu). Krwawienie trwa już od 12 dni. Czy możliwe jest żeby tak się przedłużało? Dodam, że wyniki po pobraniu nie są najlepsze, dostałam skierowanie na konizacje szyjki macicy, badania wykazały że mam dysplazję dużego stopnia.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w większości przypadków miesiączka po łyżeczkowaniu macicy pojawia się po 4-6 tygodniach od wykonanego zabiegu. Krwawienie, o którym Pani wspomina mogłoby więc być uznane za krwawienie miesiączkowe. Skoro jednak przedłuża się warto byłoby skonsultować ten stan z lekarzem wykonującym zabieg bądź innym znającym Pani historię medyczną.

Być może wszystko jest w porządku, a zmiany w menstruacji wynikają jedynie z wykonanego zabiegu. W takim przypadku w kolejnym cyklu wszystko powinno już wrócić do normy.

Pytania o krwawienia po łyżeczkowaniu macicy pojawiały się już w naszym serwisie. Oto kilka z nich: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ciagle-krwawienie-po-lyzeczkowaniu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-po-lyzeczkowaniu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-po-lyzeczkowaniu-macicy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.