Czy to krwawienie powinno mnie niepokoić?

Z powodu pustego jajeczka miałam przeprowadzony zabieg łyżeczkowania (25.03). Krwawienie po zabiegu trwało tydzień tydzień plamienia. W połowie kwietnia miałam kontrolę u ginekologa i wszystko było w porządku. 6 maja rozpoczął się okres. Trwał około 10 dni (6 dni krwawienie i 4 dni plamienia). Po okresie zaczęliśmy współżyć z partnerem i podczas stosunku pojawiło się krwawienie. Okres rozpoczął się na nowo, krwawienie 3 dni i później plamienie przez kolejne dwa tygodnie. W czerwcu znowu zaczęliśmy współżyć i podczas stosunku pojawiło się krwawienie. Myślałam, że to okres, ale to była jednorazowa sytuacja. W szpitalu i ginekolog poinformowali mnie, że moje hormony muszą się teraz uregulować, ale niepokoi mnie ta sytuacja. Czy to normalne?
KOBIETA, 29 LAT 3 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

lekarz ma zapewne rację. Hormony muszą się ustabilizować, a na to potrzeba czasu. Skoro ginekolog Panią zbadał i nie zauważył żadnych nieprawidłowości, to zapewne przyczyną są wahania hormonalne występujące po zabiegu łyżeczkowania.

Jeśli jednak objawy te będą występowały także w kolejnych tygodniach lub dojdą jeszcze inne dolegliwości, to warto ponownie zgłosić się do ginekologa w celu kolejnego badania i ustalenia przyczyny.

Inne pytania z tej tematyki można znaleźć pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wynik-po-lyzeczkowaniu-macicy-a-krwawienie-po-stosunku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-krwawienie-miesiac-po-lyzeczkowaniu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-po-lyzeczkowaniu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.