Czy już mam okres po łyżeczkowaniu?

11 dni temu miałam przeprowadzone łyżeczkowanie z powodu krwawienia niewiadomego pochodzenia. Przez parę dni 3-4 plamiłam, potem po skończonym antybiotyku po 5 dniach krwawienie ustało, natomiast dzisiaj zaczęłam dość trochę krwawić szczególnie w toalecie jest to zauważalne bardziej,i ból brzucha jak przy miesiączce, czy to możliwe że dostałam miesiączki, dodam że planowana mam dopiero za 5 dni.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

mało prawdopodobne, żeby to była miesiączka, ponieważ pierwsza menstruacja po łyżeczkowaniu pojawia się zazwyczaj po 4-6 tygodniach od zabiegu.

Po wyłyżeczkowaniu jamy macicy występuje krwawienie z dróg rodnych, które może utrzymywać się nawet do dwóch tygodni. Bywa, że towarzyszą mu bóle brzucha, podobne do miesiączkowych. Sama regeneracja endometrium trwa natomiast jedynie pięć dni.

Jeśli krwawienie będzie utrzymywało się dłużej, proszę skonsultować się z ginekologiem, ponieważ może to oznaczać zarówno powikłania po zabiegu, jak i infekcje dróg rodnych.

Pytania o okres po łyżeczkowaniu pojawiały się już w naszym serwisie. Znajdzie je Pani pod następującymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-nastepuje-pierwsza-miesiaczka-po-lyzeczkowaniu-jamy-macicy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/okres-po-lyzeczkowaniu-kiedy-powinien-sie-pojawic, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-po-lyzeczkowaniu-jak-dlugo-moze-trwac.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.