Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy już mam okres po łyżeczkowaniu?

11 dni temu miałam przeprowadzone łyżeczkowanie z powodu krwawienia niewiadomego pochodzenia. Przez parę dni 3-4 plamiłam, potem po skończonym antybiotyku po 5 dniach krwawienie ustało, natomiast dzisiaj zaczęłam dość trochę krwawić szczególnie w toalecie jest to zauważalne bardziej,i ból brzucha jak przy miesiączce, czy to możliwe że dostałam miesiączki, dodam że planowana mam dopiero za 5 dni.
KOBIETA, 40 LAT 4 tygodnie temu

Przebieg badania mammograficznego

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

mało prawdopodobne, żeby to była miesiączka, ponieważ pierwsza menstruacja po łyżeczkowaniu pojawia się zazwyczaj po 4-6 tygodniach od zabiegu.

Po wyłyżeczkowaniu jamy macicy występuje krwawienie z dróg rodnych, które może utrzymywać się nawet do dwóch tygodni. Bywa, że towarzyszą mu bóle brzucha, podobne do miesiączkowych. Sama regeneracja endometrium trwa natomiast jedynie pięć dni.

Jeśli krwawienie będzie utrzymywało się dłużej, proszę skonsultować się z ginekologiem, ponieważ może to oznaczać zarówno powikłania po zabiegu, jak i infekcje dróg rodnych.

Pytania o okres po łyżeczkowaniu pojawiały się już w naszym serwisie. Znajdzie je Pani pod następującymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-nastepuje-pierwsza-miesiaczka-po-lyzeczkowaniu-jamy-macicy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/okres-po-lyzeczkowaniu-kiedy-powinien-sie-pojawic, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-po-lyzeczkowaniu-jak-dlugo-moze-trwac.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy