Czy to krwawienie powinno skłonić mnie do wizyty u lekarza?

Mam 40 lat . 14 lutego przeszłam zabieg konizacji po zabiegu miałam delikatnie wodniste upławy , później w 11 dniu pojawiła się miesiączka dwa dni były obfite a nawet pojawil się skrzep, potem krwawienie się zmniejszyło ale dziś jest 15 dzień kiedy nadal się utrzymuje , zmniejsza się jego intensywność , za 3 dni będzie 4 tygodnie po konizacji . Moje pytanie brzmi czy powinnam się udać do lekarza , czy coś jest nie tak ?
KOBIETA, 40 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

czas trwania krwawienia po konizacji szyjki macicy może się różnić w zależności od indywidualnego przypadku oraz techniki chirurgicznej użytej podczas procedury. Ogólnie rzecz biorąc, krwawienie może trwać od kilku dni do kilku tygodni po zabiegu.

Jeśli krwawienie jest bardzo obfite, przedłuża się lub pojawiają się inne niepokojące objawy, takie jak ból, gorączka czy nieprzyjemny zapach, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem prowadzącym. Ważne jest również przestrzeganie zaleceń lekarza dotyczących pooperacyjnej opieki i monitorowanie swojego stanu zdrowia po konizacji szyjki macicy. Jeśli w najbliższym czasie krwawienie nie zniknie, proszę umówić się na wizytę.

Poniżej można przeczytać odpowiedzi ekspertów na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-po-konizacji-szyjki-macicy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-podbrzusza-i-krwawienie-miedzymiesiaczkowe-3-miesiace-po-konizacji,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-rozowe-plamienie-po-konizacji-szyjki-macicy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.