Czy te upławy są tożsame z miesiączką?

Witam, 7 września maiałam chirurgiczną konizacje szyjki macicy.Po zabiegu miałam skąpe upławy.Dwa tygodnie po nim zaczęłam dość obficie krwawić, byłam u lekarza i stwierdził że to pewnie na 99% wcześniejszy okres (bez badania tak stwierdził) więc się uspokoiłam,ale dziś już 11 dzień krwawie i to nadal tak bardzo obficie i nie wiem co robić czy jechać na ip czy czekać do jutra na wizytę u ginekologa w ośrodku zdrowia? Czy tak czasem wygląda okres po konizacji?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

po konizacji szyjki macicy często pojawiają się krwawienia i plamienia z dróg rodnych, które mogą trwać nawet do kilku tygodni po zabiegu. Właśnie tyle czasu może trwać całkowite wygojenie rany po konizacji. W tym czasie należy unikać wysiłku fizycznego, dźwigania, kąpieli oraz współżycia.

Jeśli krwawienie jest naprawdę obfite, to należy zgłosić się do szpitala bądź niezwłocznie skonsultować się z ginekologiem. Po konizacji szyjki macicy krwawienia może być przedłużone, jednak zawsze warto sprawdzić, czy proces gojenia przebiega prawidłowo.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-po-konizacji-szyjki-macicy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-duze-krwawienie-po-konizacji,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obfita-miesiaczka-ze-skrzepami-po-zabiegu-konizacji-szyjki-macicy-co-robic.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.