Czy obfita miesiączka może się jeszcze pojawić?

Dzień dobry, Ok 1,5 miesiąca temu miałam zabieg histeroskopii z łyżeczkowaniem. Po zabiegu pojawiła się miesiączka w terminie niezbyt obfita. Następna była bardzo obfita przez 2-3 dni ale trwała tyle co zawsze. Kolejna pojawiła się również o czasie i znów jest silne krwawienie ze skrzepami. Dotychczas nigdy nie powiało się u mnie tak silne krwawienie. Mam małego mięśniaka a poza tym nic nie zostało stwierdzone. Otrzymałam tabletki Orgametril 5mg, wzięłam pierwsze 10. Czy jest to powód do niepokoju? Następną wizytę u ginekologa mam w lipcu. Dziękuję za odpowiedź:)
KOBIETA, 47 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Zdaniem naszego eksperta po tego typu zabiegach mogą występować bardziej obfite krwawienia miesiączkowe. Na obfite miesiączki może wpływać również mięśniak macicy, o którym Pani wspomina.

Jeśli oprócz obfitych menstruacji nic Pani więcej nie dolega, to najprawdopodobniej nie ma powodów do niepokoju i może Pani poczekać do kolejnej wizyty kontrolnej, na której proszę wspomnieć lekarzowi o zmianie charakteru miesiączkowania.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obfita-miesiaczka-po-zabiegu-histeroskopii-operacyjnej-i-czesciowej-abrazji,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obfite-krwawienia-miesieczne-a-torbiel-i-miesniaki.

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/od-pieciu-dni-mam-obfite-krwawienie-ze-skrzepami-co-mam-robic.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.