Czy można opóźnić okres w tej sytuacji?

Witam, Za dwa tygodnie mam umówiony zabieg histeroskopii. Jednakże źle obliczyłam pojawienie się miesiączki, którą dostałam dziś (niewielkie krwawienie). Czy istnieje możliwość przerwania miesiączki i opóźnienia jej o tydzień?
KOBIETA, 32 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry,

Nie ma możliwości opóźnienia i zatrzymania miesiączki,która aktualnie trwa.

Miesiączka jest to złuszczanie się błony śluzowej macicy (endometrium). Jeśli byłaby możliwość zatrzymania takiego "procesu" w trakcie jego trwania to mogłoby dojść do infekcji. Błona śluzowa musi się złuszczać.

Proszę się upewnić,czy aby na pewno jest to krwawienie miesięczne czy może plamienie po owulacji.

Według moich obliczeń w terminie zabiegu może będzie Pani w trakcie owulacji. Taki zabieg wykonuje się przed owulacją,w pierwszej fazie cyklu, najlepiej do 15 dnia cyklu. Może jeszcze uda się Pani zmieścić w tym terminie.

Proszę zadzwonić do lekarza kierującego na zabieg i zapytać,co ma Pani zrobić w tej sytuacji.

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska