Czy Escapelle może opóźnić okres?

Witam 3 tyg temu kochałem się z swoją dziewczyną Podczas stosunku zorientowaliśmy się że prezerwatywa spadła (szybko zauważyliśmy po ok 1 minusie uprawiania seksu bez prezerwatywy) dziewczyna byla 4 dni po ostatnim dniu miesiączki, wytrysk nie wystąpił ,a 2 godz po stosunku zażyła Escapelle Niestety 2 tyg temu się rozstaliśmy i wiem że ona bardzo mocno to przeżywała. I teraz miesiączka opóźnia jej się 2 dzień. Moje pytanie brzmi czy możliwe jest opóźnienie miesiączki przez stres oraz zażycie Escapelle, oraz jakie jest ryzyko ciąży ?
MĘŻCZYZNA, 24 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Po leku Escapelle miesiączka powinna rozpocząć się w tym samym dniu co zwykle, ale czasami może wystąpić kilka dni później lub wcześniej.

Krwawienie miesięczne może spóźniać się maksymalnie o +/- 5 dni. Jeżeli krwawienie miesiączkowe rozpocznie się o ponad 5 dni później niż zwykle lub, jeżeli w tym czasie występuje nietypowe krwawienie lub jeżeli podejrzewa Pan, że dziewczyna może być w ciąży, to warto wykonać test z ciążowy z krwi.

Choć nie doszło do pojawienia się ejakulatu,to w trakcie pęknięcia prezerwatywy mógł pojawić się preejakulat,który również może zawierać plemniki,zdolne do zapłodnienia.

Stres również może się przyczynić do opóźnienia miesiączki.

Proszę zawsze podawać dzień cyklu od pierwszego dnia miesiączki.

Czyli jeśli dziewczyna miała 5 dni krwawienia i była 4 dni po krwawieniu,to oznacza,że jest to 9 dzień cyklu. Jest to bardzo istotne,ponieważ wtedy łatwiej ustalić dni płodne.

Zapraszam do artykułu:

https://www.google.com/amp/s/portal.abczdrowie.pl/pigulka-dzien-po-cena-kiedy-stosowac-ellaone-escapelle%3famp=1

https://www.google.com/amp/s/portal.abczdrowie.pl/escapelle-czy-ellaone-czym-sie-roznia%3famp=1

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska