Czy moje opóźnienie miesiączki może wskazywać na ciążę?

Witam,20 stycznia odbyłam stosunek przerywany bez zabezpieczenia. 3 lutego dostałam miesiączkę trwającą 5 dni. 12 lutego byłam na wizycie kontrolnej u lekarza ginekologa,który stwierdził przy usg dopochwowym że wszystko jest ok i że jajniki przygotowują się do owulacji. 18 lutego odbyłam stosunek z zabezpieczeniem i miesiączkę powinnam dostać 2 marca. Miesiączka spóźnia mi się już 4 dni,czy mogę być w ciąży ? Czy lekarz mógł nie zauważyć czegoś przy badaniu ? Czy mam się czym martwić ? Proszę o odpowiedź.
KOBIETA, 26 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Lekarz po wykonaniu USG widzi jak wyglądają jajniki i widzi przygotowujący się pęcherzyk do owulacji.

Jeśli jest widoczny pęcherzyk dominujący w jajniku to nie ma ciąży.

18 lutego miała Pani stosunek płciowy z partnerem, użyli państwo zabezpieczenia.

Jeśli zabezpieczenie zostało użyte zgodnie z instrukcją producenta,to zawsze jest minimalne prawdopodobniestwo ciąży.

Prezerwatywy nie dają 100 % skuteczności. Prezerwatywy używane według zaleceń producenta mają skuteczność w zapobieganiu ciąży na poziomie 98%.

Proszę wykonać test ciążowy z krwi. Proszę również wybrać się na wizytę kontrolną do lekarza jeśli miesiączka nie pojawi się 40 dni od ostatniej miesiączkiej.

Zapraszam do artykułu:

https://www.google.com/amp/s/portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu%3famp=1

https://www.google.com/amp/s/portal.abczdrowie.pl/wtorny-brak-miesiaczki%3famp=1

https://www.google.com/amp/s/portal.abczdrowie.pl/prezerwatywy-uzywanie%3famp=1

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska