Czy istnieje duże ryzyko ciąży u 31-latka?

Dzień dobry, odbyłem stosunek z partnerką, gdy miała dni płodne. Podczas zakładania prezerwatywy pomyliłem się i wpierw przyłożyłem ją do czubka penisa od złej strony, która się nie rozwija. Następnie obróciłem prezerwatywę i założyłem poprawnie. Po założeniu jeszcze przetarłem ją trochę suchą dłonią zwłaszcza po czubku, który miał kontakt z penisem i nałożyłem żel silikonowy. Moje pytanie brzmi - jeśli wydzielił się preejakulat i dostał się na prezerwatywę to czy w opisanej sytuacji ryzyko zajścia w ciąże istnieje i czy jest bardzo duże?
MĘŻCZYZNA, 31 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

W preejakulacie według badań z 2011 roku mogą znajdować się żywe plemniki zdolne do zapłodnienia.

Ciężko ocenić ryzyko w tej sytuacji. Można Pana sytuacje porównać do stosunku przerywanego, w tym przypadku wskaźnik Pearla dla tej metody zapobiegania niechcianej ciąży waha się od 25 do 40, czyli jest to ilość par na 1000.

Proszę pamiętać,że raz założona prezerwatywa nie powinna być drugi raz nakładana. Jeśli Pan się pomylił,to do kolejnej próby założenia prezerwatywy, powinien Pan wziąć nowa prezerwatywę.

Proszę również pamiętać,żeby używać żele dedykowane przez producenta prezerwatyw.

Dla pewności proszę wykonać test ciążowy z krwi w dniu oczekiwanej miesiączki.

Zapraszam do artykułu:

https://www.google.com/amp/s/portal.abczdrowie.pl/jak-zalozyc-prezerwatywe%3famp=1

https://www.google.com/amp/s/portal.abczdrowie.pl/preejakulat-charakterystyka-wydzielanie-ryzyko-ciazy%3famp=1

Odpowiedzi innych specjalistów na temat preejakulatu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-w-preejakulacie-sa-plemniki

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska