Czy mogę już wykluczyć ciążę w tej sytuacji?

Witam. 6 stycznia doszło do stosunku między mną a partnerem. Stosunek był w prezerwatywie ale w polowie długości prezerwatywy pękła jak partner zaczął wkładać członka do pochwy,odrazu po pęknięciu go wyjął,wytrysku nie było .2 tygodnie po stosunku zrobiłam test ciążowy o czułości 10mlu/ml ,wyszedł negatywny,drugi test zrobiłam 19 dni po stosunku i również wyszedł negatywny. 24 dni po stosunku dostałam miesiączkę w terminie w którym miała się pojawić,była ze skrzepami. Czy negatywne testy i miesiączka po stosunku świadczą o tym że nie muszę już powtarzać testów?
KOBIETA, 20 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Dwa testy ciążowe (jeśli zostały prawidłowo wykonane) i miesiączka w terminie wykluczają ciążę.

Nie musi Pani powtarzać testów.

Proszę przeanalizować dlaczego doszło do pęknięcia prezerwatywy...

Czy została użyta zgodnie z instrukcją obsługi,czy była w terminie przydatności,czy była trzymana w odpowiednich warunkach (portfel, kieszeń,szafka wyeksponowana na światło słoneczne,nie jest dobrym miejscem na przechowywanie prezerwatyw), firma i jakość prezerwatywy. Czy przed stosunkiem użyli państwo odpowiednich lubrykantów dedykowanych przez producenta (prezerwatyw lateksowych nie można łączyć z żadnymi olejami,które mogą się znajdować np. w lubrykancie).

Jeśli kiedykolwiek sytuacja przez panią opisana się powtórzy,to warto zawsze wykonywać testy ciążowe z krwi,są droższe niż testy wykonywane z moczu,ale dają większość pewność.

Zapraszam do artykułu:

https://www.google.com/amp/s/portal.abczdrowie.pl/co-moze-uszkodzic-prezerwatywe%3famp=1

https://www.google.com/amp/s/portal.abczdrowie.pl/koniec-z-pekajacymi-prezerwatywami%3famp=1

Pozdrawiam

Martyna Dudzińska