Dlaczego spóźnia mi się okres już drugi tydzień?

Spóźnia mi się okres już prawie 2 tydzień, od 3 dni zauważyłam brak wydzielin z pochwy. W dniu kiedy normalnie powinien zacząć się okres odczuwałam to co zwykle przed okresem. Zabezpieczamy się z partnerem, używamy prezerwatyw oraz nie dopuszczamy do wtrysku w środku. Co to może być?
KOBIETA, 19 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Przyczyn braku miesiączki może być wiele,często brak miesiączki wywołany jest nieprawidłowymi wahaniami hormonalnymi w cyklu miesięcznym kobiety,ale również przyczyną może być anemia,duży wysiłek fizyczny, stres, nagły spadek wagi, niedożywienia(nieprawidłowa dieta), anemia, przyjmowanie niektórych leków.

Jeśli miesiączka nie pojawi się przez trzy kolejne cykle powinna Pani rozważyć wizytę u lekarza,bo wtedy można brak miesiączki zakwalifikować jako wtórny brak miesiączki.

Metoda antykoncepcji,która stosuje Pani z partnerem nie daje 100 % skuteczności. Prezerwatywy używane według zaleceń producenta mają skuteczność w zapobieganiu ciąży na poziomie 98%. Niewiele osób czyta ulotki dołączone do opakowania. Producent opisuje w jakiej temp powinny być przechowywane prezerwatywy (nie może być to portfel,kieszeń,szafka wystawiona na promienie słoneczne). Producent również opisuje w jaki sposób otworzyć opakowanie,żeby nie doszło do uszkodzenia prezerwatywy (zakazane jest otwieranie zębami itp). Jeśli używa Pani z wybrankiem lubrykantów to ważne jest użycie lubrykantów zalecanych/dedykowanych przez producenta(prezerwatyw lateksowych nie można łączyć z żadnymi olejami,które mogą się znajdować np. w lubrykancie). Istotne jest również miejsce,w którym kupuje Pani prezerwatywy. Ważne jest również założenie prezerwatywy zgodnie z instrukcją. Jeśli użytkownik tej metody nie zostosuje się do zaleceń producenta skuteczność może spaść do poziomu 85%.

Warto wiedzieć,że preejakulat może zawierać plemniki,które są zdolne do zapłodnienia.

Dla pewności proszę wykonać test ciążowy z krwi.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.