Co robić w sytuacji gdy okres spóźnia się drugi dzień, a wynik testu jest negatywny?

Co robić w sytuacji gdy okres spóźnia się drugi dzień, a wynik testu jest negatywny? Okresy są w miarę regularne. Antykoncepcja to prezerwatywy, nigdy nie było z nimi żadnego problemu. Czy test jest wiarygodny? Nie mam żadnych innych objawów oprócz kucia w brzuchu co jakiś czas ale to miałam przed okresem często i lekko przekrwionego nosa. W połowie cyklu jakoś byłam chora czy to może mieć wpływ na opóźnienie albo na problemu z drogami nosowymi?
KOBIETA, 29 LAT 3 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

opóźnienie okresu może mieć różne przyczyny, a dwudniowe opóźnienie samo w sobie nie musi być powodem do dużego niepokoju. Stres, choroba, zmiany w diecie, intensywny wysiłek fizyczny lub zmiany w codziennym trybie życia mogą wpływać na regularność cyklu menstruacyjnego.

Jeśli używa Pani prezerwatyw jako metody antykoncepcji i nie było z nią żadnych problemów, to prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest niskie, zwłaszcza jeśli test ciążowy dał wynik negatywny. Kłucie w brzuchu może zwiastować nadchodzący okres. Jeśli się nie pojawi, warto oznaczyć poziom beta-HCG we krwi.

Temat ten poruszaliśmy w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Dzień dobry,

Przyczyn opóźnienia miesiączki może być wiele,również choroba w trakcie cyklu miesięcznego.

Prawidłowo używane prezerwatywy osiągają skuteczność na poziomie 98%.

Jeśli test wykonała Pani prawidłowo i test cechował się wysoką czułością,to przyczyną opóźnienia miesiączki nie jest ciąża.

Warto udać się na wizytę kontrolną do lekarza ginekologa lub do położnej.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska