Dlaczego spóźnia mi się miesiączka już siódmy dzień?

Witam, od przynajmniej 7 dni spóźnia mi się miesiączka. W sobotę dostałam jedynie delikatne czerwono-brunatne plamienia, co jest podobne do plamienia implantacyjnego, lecz robiłam test ciążowy - negatywny, a zawsze się zabezpieczam, prezerwatywa nie pękła, nie zsunęła się. Dodam, że choruję na niedoczynność tarczycy, lecz leczę ją Letroxem. Co to może oznaczać?
KOBIETA, 19 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry,

Niedoczynność tarczycy może być przyczyną wydłużenia cyklu miesiączkowego.

Prezerwatywa ma skuteczność na poziomie 98%.

Warto wykonać test ciążowy z krwi,on w tym momencie w 100% da odpowiedź na temat ciąży.

Jeśli miesiączka nie pojawi się przez 40 dni od ostatniej miesiączki,to proszę zgłosić się do lekarza ginekologa.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska