Czy takie objawy mogą wskazywać na poronienie?

Stosunek był 27 lutego, miesiączkę powinnam dostać 14 marca, dostałam dzień później, z tym że jest bardziej obfita i są też duże skrzepy, mam też bóle kręgosłupa i temperaturę 38.5. Czy to może być poronienie? Nie robiłam testu, nie wiem czy byłam w ciąży. Czy ginekolog teraz zobaczy czy faktycznie ta ciąża była, czy można w ogóle jakoś to sprawdzić?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

obfita miesiączka ze skrzepami nie musi wskazywać na poronienie, zwłaszcza, że nie miała Pani potwierdzonej ciąży. Czasem po prostu zdarza się, że krwawienie miesiączkowe jest bardziej obfite niż zazwyczaj, a obecność skrzepów to fizjologia.

Utrata ciąży na jej początkowym etapie czasem zdarza się nawet wtedy, gdy pacjentka nie wie, że była w ciąży. W takich sytuacjach możemy mówić o ciąży biochemicznej. Jej utrata następuje zanim dojdzie do implantacji zarodka lub tuż po zagnieżdżeniu.

Jedyną możliwością stwierdzenia takiej ciąży jest pozytywny wynik testu ciążowego bądź podwyższone stężenie hormonu beta-HCG.

Inne pytania o ciążę biochemiczną umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-to-jest-ciaza-biochemiczna,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-czesto-dochodzi-do-ciazy-biochemicznej-u-kobiety,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-moze-byc-ciaza-biochemiczna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.