Czy to mogła być ciąża biochemiczna?

Może zacznę od tego że z mężem staramy się o dziecko pod koniec marca tj 25 sobota miałam dostać miesiączkę ale jej nie dostałam więc następnego dnia postanowiłam zrobić test ciążowy i wyszla taka blada kreska (dodam jeszcze że w tym miesiącu dosłownie tydzień przed przechodziłam grype żołądkowa) a następnego dnia w poniedziałek dostałam okresu ale zaniepokoiło mnie to że ten okres był bardzo obfity i trwał aż 7 dni a nigdy takiej miesiączki długiej nie miałam bo zawsze 5 dni. Teraz właśnie zaczęłam czytać na internecie że to mogłabym ciąża biochemiczna ,chciałam się dowiedzieć czy to możliwe? I co dalej ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

za ciążę biochemiczną uważa się sytuację, w której do utraty ciąży dochodzi na etapie implantacji, a więc zagnieżdżania się zarodka w jamie macicy. Poronienie odbywa się więc na bardzo wczesnym etapie, dlatego wiele kobiet nie jest nawet świadomych swojego odmiennego stanu.

Przyczyny wystąpienia takiej ciąży mogą być różne. Najczęściej są to jednak wady rozwojowe lub nieprawidłowości w budowie genetycznej. Tak więc możliwe jest, że doszło w Pani przypadku do ciąży biochemicznej. Jeśli chce to Pani sprawdzić, to najlepiej oznaczyć hormon beta-HCG we krwi. Jego obecność będzie wskazywała na ciążę biochemiczną.

W przypadku wystąpienia ciąży biochemicznej nie jest konieczne przyjmowanie żadnych leków ani przebywanie w szpitalu.

Przyczyny oraz objawy ciąży biochemicznej opisaliśmy w tekście poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/ciaza-biochemiczna-przyczyny-i-objawy-postepowanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.