Czy ciąża mogła się jednak utrzymać?

Dzień dobry. Mam takie pytanie. Ostatnia miesiączkę miałam 28.10 26.11 zrobiłam test ciążowy wyszła bardzo ale to bardzo blada kreska jednak było coś widać . Mam za sobą już dwa poronienia biochemiczne. 28.11 dostałam krwawienia ( jak we wcześniejszych ciążach) dwa dni było dość mocne przez następne dni lekkie plamienie. U lekarza nie byłam. Ostatnie dni były dosyć dziwne tzn nie smakuje mi jedzenie które kiedyś lubiłam, zdarzają się nudności. Postanowiłam dziś zrobić test patrzę a tam dwie wielkie kreski. Jednak dni płodne mam dopiero teraz a następnym okres powinien być za 1.5 tyg. Zrobiłam też Bete hcg wynik to 112.8 .nic z tego nie rozumiem czy ciąża mogla się jednak utrzymać? Czy wynik nie jest zbyt mały. Dziwi mnie ten test bo wcześniej nie było widać nic a dziś taka mocna kreska
KOBIETA, 26 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

dwie kreski na teście ciążowym mogą występować zarówno w przypadku ciąży, jak i po jej utracie. W momencie wystąpienia krwawienia powinna Pani udać się do ginekologa, aby zweryfikować, co dokładnie się stało. Nie wiemy, dlaczego Pani tego nie zrobiła.

Podała Pani tylko jeden wynik stężenia hormonu beta-HCG. Nie wiemy więc, czy ma on tendencję wzrostową, czy też spadkową, a to ma ogromne znaczenie. W obecnej sytuacji najlepiej oznaczyć ponownie gonadotropinę kosmówkową oraz udać się do ginekologa, który Panią zbada i potwierdzi obecność ciążę bądź jej utratę. Proszę nie zwlekać.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi pytaniami poruszającymi podobne kwestie:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pozytywny-test-ciazowy-i-krwawienie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obfite-krwawienie-i-pozytywny-test-ciazowy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pozytywny-test-ciazowy-a-krwawienie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.