Czy mogło dojść do poczęcia w tym wypadku?

Mam trochę inny problem a mianowicie chodzi o tabletki antykoncepcyjne. 2 czerwca skończyły mi się tabletki powinnam zacząć nowe opakowanie ja mam te w których nie robię przerwy. Zaczęłam brać dopiero 6 czerwca wzięłam wtedy 2 i w kolejnym dniu już 1. Od 6 czerwca współczułam bez dodatkowego zabezpieczenia i koniec maja przed krwawieniem również współżyłam . Czy jest możliwość wystąpienia owulacji i że doszło do zapłodnienia? Test owulacyjny robiłam wczoraj i dziś są dwie kreski z tym że jedna jest blada czyli wynik negatywny.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w każdym przypadku nieprawidłowego stosowania tabletek antykoncepcyjnych istnieje ryzyko rozwinięcia się ciąży. W momencie, gdy nie zażywała Pani tabletek oraz kilka dni podczas ich ponownego zażywania, zanim zaczęły działać, nie była Pani chroniona. W takiej sytuacji powinna była Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie w celu uniknięcia ciąży. Co więcej, test owulacyjny powinno się wykonywać dwa razy dziennie, aby potwierdzić wystąpienie owulacji. Kluczowe jest również to, która z kresek była blada, jeśli kreska kontrolna była jaśniejsza, to wynik jest jednak pozytywny i mogło dojść do owulacji.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/czym-jest-test-owulacyjny

https://portal.abczdrowie.pl/nieprawidlowe-stosowanie-antykoncepcji

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-zapomniec-o-antykoncepcji

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.