Czy może to być plamienie implantacyjne?

Staramy się z mężem o dziecko. Wszystko wskazywało, że jestem w ciąży. Okres spóźnił mi się około 8 dni (brak objawów typowo przed miesiączka) i po upływie ponad tygodnia od spodziewanej daty miesiączki dostałam lekki ból brzucha i plamienie/krwawienie w kolorze brunatnym. Nie są obfite jak podczas miesiączki, ale też nie są tam małe bym nie zwróciła na nie uwagę. Test ciążowy tego samego dnia co plamienie wyszedł negatywnie. Czy to może być plamienie implantacyjne czy raczej nastawić się, że to miesiączka. Dodam, że mój cykl zawsze trwa 28 dni i ewentualnie przesuwa się /- 1 dzień.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

brak okresu oraz brązowe plamienie mogłyby wskazywać na ciążę oraz związane z nią krwawienie implantacyjne, które oznacza zagnieżdżanie zarodka. Taka sytuacja ma miejsce we wczesnej ciąży. Zastanawiający jest jednak negatywny wynik testu ciążowego.

Najlepiej by było powtórzyć test lub sprawdzić poziom beta-HCG we krwi, co będzie bardziej wiarygodne. Jeśli beta-HCG będzie mniejsze niż 5 mlU/ml, to niestety nie jest Pani w ciąży.

Przyczyną brązowego plamienia zamiast menstruacji mogłyby wówczas być problemy ginekologiczne, takie jak mięśniaki macicy, zespół policystycznych jajników, zapalenie przydatków czy torbiele na jajnikach. Po wykonaniu testu proszę więc udać się do ginekologa.

Tematyka plamienia oraz braku miesiączki została poruszona w artykule pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-zamiast-okresu-przyczyny-ciaza-bol-podbrzusza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.