Co oznacza to słabe plamienie podczas stosowania antykoncepcji?

Witam, w piątek zaczęłam pierwszy raz przyjmować tabletki antykoncepcyjne sylvie 20. Lekarz mówił że trzeba zacząć w pierwszym dniu miesiączki. Planowo powinnam dostać miesiączki w niedzielę jednak już w piątek pojawiło się plamienie, q następnie lekkie krwawienie więc zazylam pierwsza tabletkę. minęło od tego czasu pięć dni a ja wciąż nie dostałam miesiączki prócz tego lekkiego krwawienia w piątek. Test ciążowy negatywny. co może być tego przyczyną?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

być może to lekkie krwawienie było w tym miesiącu menstruacją. Należałoby udać się do ginekologa, aby ocenić tę kwestię.

Plamienie zamiast okresu to częsty problem. Przyczyn może być wiele. Wśród nich wyróżnić można zaburzenia hormonalne lub pojawienie się torbieli na jajniku, mięśniaków macicy bądź polipów szyjki macicy. Każda z tych nieprawidłowości wymaga konsultacji ginekologicznej. Czasem plamienie zamiast okresu związane jest z zagnieżdżaniem zarodka. Jest to tzw. plamienie implantacyjne. Jeśli jednak wyklucza Pani ciążę, to przyczyną jest coś innego.

Temat ten został poruszony w naszym artykule pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-zamiast-okresu-przyczyny-ciaza-bol-podbrzusza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.