Co oznacza tak wyglądający okres?

Terminowo dostałam nietypowy dla mnie okres tzn. •Jest o połowę mniej obfity (gdzie zwykle potrzebuje podwójnej ochrony) ale nadal nie wygląda to jedynie na plamienie •Jasno/krwisto czerwony (zwykle ciemny bordowo -burgundowy) •Wydzielina jest wodnista -jakby rozcieńczona czymś na wzór moczu/osocza (zwykle intensywny, gęstawy) •nie ma w nim skrzepów - co standardowo ma miejsce. •Brzuch w ogóle nie boli (a ostatnimi czasy w pierwszym /drugim dniu bez tabletek przeciwbólowych się nie obeszło) Mam się niepokoić, nie robić nadziei czy raczej cieszyć (od pół roku póki co bezskutecznie staramy się o dziecko)?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

być może nietypowe krwawienie, o którym Pani wspomina to tzw. plamienie implantacyjne, które związane jest z zagnieżdżaniem się zarodka.

Jest to możliwe, skoro starają się Państwo o dziecko. Krwawienie implantacyjne często pojawia się w terminie spodziewanej miesiączki, jest mniej obfite niż miesiączka i nie zawiera skrzepów. Ponadto nie towarzyszą mu charakterystyczne dla miesiączki bóle menstruacyjne.

Więcej szczegółowych informacji na ten temat znaleźć można pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne.

Jeśli od ostatniego zbliżenia minęło już 14 dni, to proszę wykonać test ciążowy, który zweryfikuje, czy zaszła Pani w ciążę. Trzymamy kciuki!

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.