Co oznacza taki kolor krwi miesiączkowej?

Dzień dobry 3.07 uprawiałam stosunek z chłopakiem i pękła nam prezerwatywa. Dzisiaj 17.07 dostałam miesiączkę (mam regularne cykle 5 dni miesiączki co 28dni) obawialiśmy się ze wpadliśmy ale jeśli dostałam miesiączkę to chyba raczej nie. Mam dość obfite krwawienia ale kolor krwi jest inna niż zwykle jest taka ciemno różowa a czasami fioletowa. Czy to może być ciąża?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli krwawienia, które wystąpiły u Pani są faktycznie menstruacją, to najprawdopodobniej nie zaszła Pani w ciążę na skutek pękniętej prezerwatywy.

Proszę jednak pamiętać, że do dwóch tygodni po współżyciu może pojawić się tzw. plamienie implantacyjne, które często bywa mylone z miesiączką. Oznacza ono zagnieżdżanie się zarodka w jamie macicy.

Główną różnicą między plamieniem implantacyjnym a okresem jest ilość wydzieliny oraz czas trwania. Podczas implantacji zazwyczaj pojawia się niewielka wydzielina, która trwa od kilku godzin do maksymalnie kilku dni.

Więcej na ten temat w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne.

Możliwe jednak, że jest to miesiączka podczas której występuje ciemny kolor krwi. Tak się czasem zdarza, gdy krew miesiączkowa jest wydalana powoli.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.