Czy takie plamienie świadczy o ciąży?

Witam Razem z partnerem staramy się o dziecko. Okres miałam 11 września 2022r. 22, 27 i 28 wrzesnia doszło do stosunku z wytryskiem. 8 października miałam krwawienie 3 dniowe krwią, A na 4 dzien, czyli dzisiaj 11 października mam brazowe plamienie ze śluzem. Jestem po 2 porodach naturalnych. Czy jest możliwość, że jestem w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

aby stwierdzić, czy jest Pani w ciąży proszę wykonać apteczny test ciążowy lub oznaczyć poziom gonadotropiny kosmówkowej we krwi. W zależności od otrzymanego wyniku będzie można powiedzieć coś więcej.

Krwawienie oraz plamienia, o których Pani wspomina mogą być zarówno krwawieniem miesiączkowym, jak i plamieniem implantacyjnym. Zdarza się, iż plamienie implantacyjne jest mylone z miesiączką, gdyż pojawić się może w podobnym terminie.

Plamienie implantacyjne jest jednak krótsze od miesiączki i trwa maksymalnie 3 dni. Nie występują w nim również skrzepy charakterystyczne dla menstruacji.

Więcej na ten temat pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne.

W tym momencie test ciążowy da Pani ostateczną odpowiedź.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.