Czy plamienie i błonki mogą być objawem ciąży?

Dzień dobry. Od roku staramy się z narzeczonym o potomstwo. W tym cyklu miałam monitoring u ginekologa, który potwierdził owulacje w 15 dniu cyklu (14.02), w dniach płodnych codziennie dochodziło do stosunku bez zabezpieczenia. Od 4 dni (tzn od 26.02 a wiec od 12 dpo) mam bardzo małe plamienia w kolorze kawy z mlekiem, czasami z malutkimi (max 1mm) jakby błonkami, które pod palcem się rozcierają. Od dzisiaj meczy mnie także biegunka, a temperatura w porównaniu do wczoraj lekko spadła (o 0,24 st C, jednak nadal jest wyższa niż temperatury w 1 fazie cyklu).Zrobiłam dzisiaj test ciążowy i wyszedł negatywny. Moje cykle nie są regularne, trwają od 26-33 dni, dzisiaj jest 30dc. Takie plamienie nigdy się u mnie nie pojawiło, a mam 34 lata. Czy plamienie i błonki mogą być objawem ciąży (implantacja) czy raczej endometriozy (jestem w trakcie potwierdzania diagnozy) lub jakiejś choroby? Czy test ciążowy wykonałam za wcześnie? Jeśli nie pojawi się miesiączka, kiedy najlepiej wykonać kolejny test? Wizytę u lekarza mam dopiero 10.03.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

brązowe plamienia nie są symptomatyczne dla tzw. krwawienia implantacyjnego, które jest raczej delikatnym krwawieniem w kolorze jasnoczerwonym. Brunatne plamienia mogą natomiast wskazywać zaburzenia hormonalne czy właśnie endometriozę.

Więcej informacji na ten temat odnajdzie Pani w naszych artykułach, zachęcam do zapoznania się z nimi: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne oraz https://portal.abczdrowie.pl/brazowe-plamienie.

Na podstawie Pani opisu trudno jednoznaczne orzec, czy doszło do zapłodnienia, czy też w tym cyklu się to nie udało – niestety tylko test ciążowy bądź badanie laboratoryjne z krwi na oznaczenie poziomu beta hCG jest w stanie rozwiać Pani wątpliwości.

Test należy wykonać w dniu spodziewanej miesiączki bądź po minimum 14 dniach od zbliżenia, natomiast badanie laboratoryjne powinno wskazać podwyższony poziom gonadotropiny kosmówkowej nawet po 6-7 dniach od współżycia.

Zachęcam do zapoznania się także z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.