Czy mimo wszystko objawy mogą wskazywać na ciążę?

Witam. Mam nieregularne cykle, ostatni trwał 45dni teraz dostałam okres 29 dnia, ale jest on delikatniejszy niż zawsze. Wszystkie objawy typu mocny ból brzucha pierwszego dnia mam przy każdym okresie, teraz tak samo. Jednak martwi mnie to, że krwawienie jest mniejsze. 15 dni temu uprawiałam seks bez zabezpieczenia,chociaż partner nie miał wytrysku. Dziś w południe zrobiłam test i wyszedł negatywny. Czy mimo wszystko mogę być teraz w ciąży? Czy test powinnam powtórzyć? Dodam, że przez te dwa tygodnie codziennie bardzo się stresowałam. Z góry dziękuję za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam,

faktycznie czasami kobiety mylą plamienie implantacyjne z miesiączką, gdyż są do siebie podobne. Plamienie implantacyjne, które może pojawić się około 10-14 dni po zapłodnieniu, jest właśnie skąpym, bezbolesnym krwawieniem czy plamieniem.

O plamieniu implantacyjnym przeczyta Pani w tym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne.

Natomiast nie ma powodu, by podejrzewać ciążę, ponieważ test, który Pani wykonała wskazywał wynik negatywny. Bardzo rzadko zdarza się, by wyniki testu ciążowego były fałszywie ujemne – zazwyczaj ma to miejsce, gdy test jest wykonany nieprawidłowo, za wcześnie czy też wynik odczytywany jest w niewłaściwym czasie.

Jeżeli zatem wykonała Pani test ciążowy po upływie 14 dni, to nie ma powodu do obaw, choć oczywiście warto powtórzyć badanie w razie pojawienia się niepokojących dolegliwości takich jak mdłości, nadmierna tkliwość piersi itd.

O pierwszych objawach ciąży przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy-w-pierwszych-dniach-kiedy-i-jakie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.