Czy ten ból jajników i plamienie to może być ciąża?

Witam kochaliśmy się z mezem w owulację miesiączkę powinnam dostać 4.05 delikatny ból jajników dziś 6.05 silniejszy ból jajników delikatne różowe plamienie czy może być ciąża ?
KOBIETA, 27 LAT około miesiąca temu

Wyznaczanie daty porodu

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak, to mogą być objawy ciąży – jeżeli miesiączka nie pojawiła się w terminie, a dodatkowo wystąpiło plamienie, mogące oznaczać implantację zarodka, wówczas są duże szanse na to, że doszło do zapłodnienia.

Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne.

Natomiast na podstawie Pani opisu nie sposób stwierdzić, czy doszło do zapłodnienia – oczywiście stosunek w czasie owulacji, a także brak miesiączki mogą to potwierdzać, ale jedyną pewność może w tym wypadku dać test ciążowy lub badanie beta hCG.

Dlatego też sugeruję, by nie zwlekała Pani z wykonaniem choćby testu – z pewnością rozwieje Pani wątpliwości. Badanie beta hCG z kolei może precyzyjnie wskazać wiek ciąży oraz określić prawidłowość jej rozwoju.

O pierwszych objawach ciąży przeczyta Pani także w materiale dostępnym pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy-w-pierwszym-tygodniu-rodzaj-intensywnosc.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy