Czy te objawy mogą być oznakami zajścia w ciążę?

Witam, zastanawiam sie czy jest to mozliwe. a mianowicie okres miałam 12.06.2020r trwal on 8 dni (cykle mam dosc regularne 28-30) . owulacja wypadla na 29.06.2020r. z obserwacji sluzy i temperatury. Wiec możliwe jest zebym czula jakies objawy? tj lekkie klucie w jajnikach/w podbrzuszu, delikatne mdlosci , metaliczny posmak w ustach, sluzu jest mnustwo. na test ciazowy jeszcze za wczesnie. a ciekawosc mnie juz zjada od srodka, bylaby to nasza upragniona dzidzia po 2 poronieniach.

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety nie odpowiem Pani na pytanie, czy możliwe jest zapłodnienie – to zależy od wielu czynników, nie tylko od owulacji, natomiast może Pani odczuwać objawy ciążowe, jeżeli doszło do zapłodnienia podczas owulacji – 29.06.

Zazwyczaj mówi się o objawach ciąży w okolicach 4. tygodnia, lecz gwałtowne zmiany hormonalne mogą o sobie dać znać już po upływie kilku dni. Ma to związek ze zwiększoną produkcją progesteronu, który odpowiada m.in. za huśtawki nastrojów. Więcej o pierwszych objawach ciąży w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy-w-pierwszych-dniach-kiedy-i-jakie.

Być może również ten artykuł Panią zainteresuje: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy-w-pierwszym-tygodniu-rodzaj-intensywnosc. Sądzę, że może Pani spokojnie odczekać 10-14 dni i wykonać test ciążowy z moczu lub około 7 dni w celu wykonania badań laboratoryjnych na obecność beta hCG we krwi, by mieć pewność.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.